MyBB Community Forums

Full Version: Romania: Traducere MyBB.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Buna. Tot caut de doua zile pachetul de traducere in romana a platformei MyBB si nu il gasesc pe nici un forum.
Va rog, daca il aveti in PC sa mi-l dati si mie. Multumesc!
(2011-08-06, 07:11 AM)Ady Moldovan Wrote: [ -> ]Buna. Tot caut de doua zile pachetul de traducere in romana a platformei MyBB si nu il gasesc pe nici un forum.
Va rog, daca il aveti in PC sa mi-l dati si mie. Multumesc!

(2011-08-06, 07:11 AM)Ady Moldovan Wrote: [ -> ]Hello. Also I look for two day a package in Romanian translation for MyBB platform and I can not find on any forum.
Please, if you have in your PC, give it to me. Thanks!

RO: Iti pot trimite propriul meu pachet cu traducerea in limba Romana pentru MyBB 1.6.4 dar Luni, cand va fi gata. Sper sa-ti placa.
Iti voi trimite un mesaj pe 15.08.2011, OK ?

EN: I can send to you my own Romanian language package for MyBB 1.6.4 but Monday, when will be ready. I hope you like it.
I will send you a message on 15.08.2011, OK ?

Stiu ca MyBB Romania are traducerea pentru 1.6.1 dar nu stiu de ce nu au postat-o si aici?
(2011-08-11, 02:34 PM)yulasinio Wrote: [ -> ]Stiu ca MyBB Romania are traducerea pentru 1.6.1 dar nu stiu de ce nu au postat-o si aici?
Mda... inda, din cate stiu, ei o livrau impreuna cu un plugin... altfel nu o puteai instala legal. acesta este motivul pentru care am decis sa-mi fac propria traducere.

Da e sub forma de plugin pentru ca o am si eu instalata pe forum. Dar tot nu inteleg de ce nu au postat-o si aici, ce e asa mare secret.
Daca ai nevoie cu traducerea da un semnal.
De ce nu e postata aici... doar ei pot raspunde la asta.
Oricum, ma bucur sa vad ca mai exista romani interesati de MyBB.
Eu voi posta Luni varianta mea aici. Trebuie sa mentionez ca unele ajustari in cadrul traducerii mi se par absolut necesare. Nu se poate face traducere 100% fara nicio ajustare... suna groaznic. Limba romana este extrem de bogata... cred ca o sa intelegi ce spun atunci cand vei consulta varianta la care lucrez.

Cat despre forumul tau: impresionant, desi nu sunt pasionat de masini in general Smile
Later Edit: Apropo, as avea nevoie de o sugestie la traducerea termenului "Dashboard". Cum crezi ca ar trebui tradus ?
"Tablou de bord" suna oribil.
Oricum nu mai conteaza, apreciez faptul ca ti-ai dedicat timpul liber pentru traducere. Am avut si eu o tentativa dar m-am lasat pagubas din cauza timpului. In ce context e "dasboard" ca sa vedem cu ce am putea sa-l inlocuim.

Mersi de complimente dar sincer mai am de lucru la forum, tema pe care o folosesc acuma e din versiunea 1.4 si a vrea sa o schimb cu timpul.
(2011-08-12, 06:56 AM)yulasinio Wrote: [ -> ]In ce context e "dasboard" ca sa vedem cu ce am putea sa-l inlocuim.

"Dashboard" este in Amin CP (pagina principala cand intri in panoul de administrare).

[attachment=23804]
Tablou principal cred ca ar merge bine sau pagina principala (Main page)
Nu suna rau... din pacate inca nu am terminat. Mai am o parte din Admin CP. Imediat ce voi termina, o voi posta aici.
Pages: 1 2