MyBB Community Forums

Full Version: MyBB.Com.TR - MyBB 1.8.x Official Turkish Pack
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6
(2013-12-28, 05:39 PM)Kaeden Wrote: [ -> ]I will move this to Translation Releases as it is a release.

However, is the translation archive still password protected? If so, please remove the password, as we generally don't allow plugins or resources requiring password to use.

Hi Kaeden,
Archive password has been removed.
Merhaba,
Ben türkçe dil paketini yükledim fakat, admin paneli ve forum dili türkçe olmuyor Undecided Siteyi orjinal ingilizce paketi ile kurdum acaba ondan dolayı mı böyle bir sorun yapıyor? Huh
(2013-12-29, 02:10 PM)Avare Wrote: [ -> ]Merhaba,
Ben türkçe dil paketini yükledim fakat, admin paneli ve forum dili türkçe olmuyor Undecided Siteyi orjinal ingilizce paketi ile kurdum acaba ondan dolayı mı böyle bir sorun yapıyor? Huh

Merhaba Avare,
Hayır bunun kurulum paketiyle ilgisi yok, yapmanız gereken admin panelinden , admin kp ve forum dilini Türkçe olarak seçmek. Orjinal paket ile kurduğunuz için ana dil ingilizce olarak seçili.

Aşağıdaki adımları uygulayın lütfen;

Bkz: MyBB 1.6.x Türkçe Dil & Grafik dosyalarını yükledikten sonra , forumunuz ve admin paneliniz türkçe olmuyor mu?

Admin KP => Configuration => Control Panel Preferences (Global) => Control Panel Language kısmında Türkçe dilini seçip kaydet butonuna tıklayın.

Daha sonra :

Admin KP => Configuration => General Configuration => Default Language kısmından forum dili için Türkçe'yi seçip kaydet butonuna tıklayın.

Bu kadar başka hiçbir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Eğer yaptığınız ayarlar aktif olmuyor yani değişmiyor ise;

ftp'den ./inc/settings.php dosyasının CHMOD izinlerini (777) olarak ayarlayın ve üsteki yazdıklarımı tekrar uygulayın olacaktır.

./inc/settings.php dosyasının chmod ayarını, (güvenlik gereği) eski haline getirmeyi unutmayın => (644)
[Image: ing.png] The current version of the language file was added to the first post.
http://community.mybb.com/thread-89647.html

[Image: tr.png] Dil dosyasının güncel sürümü ilk mesaja eklenmiştir.
http://community.mybb.com/thread-89647.html
Merhaba,
Dil paketi dosyalarının nasıl yükleneceğini kısaca tarif edebilir misiniz lütfen?
Teşekkürler.
(2014-01-01, 12:45 AM)Soğanlık Wrote: [ -> ]Merhaba,
Dil paketi dosyalarının nasıl yükleneceğini kısaca tarif edebilir misiniz lütfen?
Teşekkürler.

Merhaba @Soğanlık,

Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın lütfen.

1. İndirmiş olduğunuz ''Türkçe Dil & Grafik Paketini'' .rar 'dan çıkarın.
  2. Açılan arşiv dosyasındaki ''Ftp-Upload'' klasörünün içinde yer alan dosyaların tümünü, forumunuzun kurulu olduğu dizine, (index.php dosyasının olduğu yere) yüklemeniz yeterli olacaktır.
  3. Kısaca var olan diğer dil & grafik dosyalarınızın üzerine yazdırma yapacaksınız. (Değiştirilsin mi sorusuna EVET diyorsunuz.)
Thank you MCTR Team Smile

Teşekkürler Smile
Teşekkürler Serkan hocam çeviri gerçekten muhteşem olmuş
Best turkish translation, thank you Smile
Thanks MyBB.com.tr
Pages: 1 2 3 4 5 6