MyBB Community Forums

Full Version: MyBB.Com.TR - MyBB 1.8.x Official Turkish Pack
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6
MyBB.Com.TR - MyBB 1.8.x UTF-8 %100 Full Tam Türkçe Dil & Grafik Paketi
[Image: mybb-logo.png]

[Image: ing.png] Greetings dear MyBB users,
Activity in the New Year have passed, Turkey official MyBB Support site, MyBB.Com.TR continued to work for a long time.
As a result of this work, mybbgrup.com from, we have registered mybb.com.tr to have begun to provide services by making a successful transition.

Immediately after the transition process, accelerating the Turkish translation work, and you have completed the beloved MyBB users are happy to announce and share.

Turkish translation, using the most novice user through the eyes of mybb'yi a translation provided by looking at the very detail and these details, especially the support [Image: external_link.png] from our users asking for help to reach a solution, even if small details are provided.

Additionally, the admin panel, both on the forum, the Theme [Image: external_link.png] and Plugins [Image: external_link.png] is quite nice for a team development and by making arrangements with a view to have tried to bring vitality to MyBB.

Send the package further ado, we offer MyBB Turkish and I say, stay tuned ..
Best regards;
(MCTR Team - XpSerkan)


MyBB.Com.TR - MyBB Turkey Official Support Site
Google: +MyBBGrup - FaceBook: #MyBBGrup - Twitter: @MyBBGrup - YouTube: ►MyBBGrup

[Image: mybb-garanti.png]
[Image: tr.png] Merhaba sevgili MyBB kullanıcıları,
(2011) - Yeni yıl'da faaliyete geçmiş olan, Türkiye resmi mybb destek sitesi, MyBB.Com.TR için uzun bir süredir çalışmalarımız devam etmekteydi.
Bu çalışmalarımız sonucunda, (2009), mybbgrup.com'dan , tescil etmiş olduğumuz mybb.com.tr'ye başarılı bir şekilde geçiş yaparak hizmet vermeye başlamış bulunuyoruz.

Geçiş işleminin hemen ardından, Türkçe çeviri çalışmalarımızı hızlandırarak, tamamlamış bulunuyor ve siz sevgili mybb kullanıcılarına duyurmanın ve paylaşmanın  mutluluğunu yaşıyoruz.

Türkçe çeviride, mybb'yi kullanan en acemi bir kullanıcı gözü ile bakarak oldukça detaylı bir çeviri sağladık ve bu detaylar özellikle kullanıcıların destek [Image: external_link.png] sitemizden yardım istemeden ufak detaylar dahi olsa çözüme ulaşmalarını sağlamak içindir.

Ayrıca gerek admin paneli, gerek forum üzerinde, Tema [Image: external_link.png] ve Eklentiler [Image: external_link.png] için bir takım geliştirme ve düzenlemeler yaparak oldukça hoş bir görünüm ile mybb'ye canlılık kazandırmaya çalıştık.

Sözü daha fazla uzatmadan sizlere mybb türkçe paketimizi sunuyor ve bizi izlemeye devam edin diyorum..
Saygılarımızla;
(MCTR Team - XpSerkan)


MyBB.Com.TR - MyBB Türkiye Resmi Destek Sitesi
Google: +MyBBGrup - FaceBook: #MyBBGrup - Twitter: @MyBBGrup - YouTube: ►MyBBGrup(2013-12-29, 02:19 PM)xpserkan Wrote: [ -> ]Bkz: MyBB 1.8.x Türkçe Dil & Grafik dosyalarını yükledikten sonra , forumunuz ve admin paneliniz türkçe olmuyor mu?

Admin KP => Configuration => Control Panel Preferences (Global) => Control Panel Language kısmında Türkçe dilini seçip kaydet butonuna tıklayın.

Daha sonra :

Admin KP => Configuration => General Configuration => Default Language kısmından forum dili için Türkçe'yi seçip kaydet butonuna tıklayın.

Bu kadar başka hiçbir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Eğer yaptığınız ayarlar aktif olmuyor yani değişmiyor ise;

ftp'den  ./inc/settings.php dosyasının CHMOD izinlerini (777) olarak ayarlayın ve üsteki yazdıklarımı tekrar uygulayın olacaktır.

./inc/settings.php dosyasının chmod ayarını, (güvenlik gereği) eski haline getirmeyi unutmayın => (644)


(2014-01-01, 01:57 PM)xpserkan Wrote: [ -> ]Dil & Grafik Dosyalarını Nasıl Yükleyebilirim ?
Bunun için yapmanız gerekenler aşağıda listelenmiştir;
  1. İndirmiş olduğunuz ''Türkçe Dil & Grafik Paketini'' .zip 'den çıkarın.
  2. Açılan arşiv dosyasındaki ''Ftp-Upload'' klasörünün içinde yer alan dosyaların tümünü, forumunuzun kurulu olduğu dizine, (index.php dosyasının olduğu yere) yüklemeniz yeterli olacaktır.
  3. Kısaca var olan diğer dil & grafik dosyalarınızın üzerine yazdırma yapacaksınız. (Değiştirilsin mi sorusuna EVET diyorsunuz.)


File: Turkish_Language_Pack_1600_UTF-8.zip
MD5: 342a07904e59494614247721baa4932f
[attachment=25359]File: Turkish_Language_Pack_1615_UTF-8.zip
MD5: be125d51baf47b8e0a09e8c03c04b171
[attachment=32092]File: Turkish_Language_Pack_1800_UTF-8.zip
MD5: eee29502689d496641748c333cbb0253
[attachment=32752]File: Turkish_Language_Pack_1803_UTF-8.zip
MD5: b80c5a099e13135564276987ad92a6f7
[Image: new_icon.gif]  [attachment=33319]
The best Turkish support group...Thanks Mybb.com.tr
Tüm Çeviriler arasında en iyi çeviri her yere yardım için yapılmış bir çok blok ve extra özellik var. Teşekkürler Mybb.Com.tr ve Mybb.Com.TR Yönetimi...

Edit: İmla
[Image: tr.png]
Türkiye'de MyBB'in İlerlemesi ve Gelişmesi için büyük bir faydası olacaktır mybb.com.tr 'nin Smile

mybb hakkında en iyi desteği mybb.com.tr'den alabilirsiniz mybb ile uraşıyorsanız mybb.com.tr'yi kesinlikle takip etmenizi tavsiye ederim !!
Mybb için uzun yıllar emek harcamış arkadaşımız Serkan , mybb.com.tr yeni adresinde daha başarılı yol kat etmeye devam ediyor, ve Ona başarılarının devamını diliyorum.
best mybb turkish support site Wink
Turkey are preparing to make the best quality MyBB site
En iyi desteği veren MyBB.Com.TR Diyebilirim.Serkan abi cok emek harcadı bu site için.Temalar olsun ,eklentiler olsun.Dahada büyüyeceğine İnaniyorum.
The best Turkish official site MyBB.Com.TR Wink
Pages: 1 2 3 4 5 6