MyBB Community Forums

Full Version: Czech Translation
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Diky.
Pri pokusu rychle editace dostanu chybu
Parse error: syntax error, unexpected '[' in forum\inc\languages\czech\xmlhttp.lang.php on line 10
(2008-08-23, 04:55 AM)RadstaR Wrote: [ -> ]Diky.
Pri pokusu rychle editace dostanu chybu
Parse error: syntax error, unexpected '[' in forum\inc\languages\czech\xmlhttp.lang.php on line 10

Moc děkuji. Opraveno. Chybějící znak $ na začátku řádku.
Dalsi chybka:
Parse error: syntax error, unexpected T_ENCAPSED_AND_WHITESPACE, expecting T_STRING or T_VARIABLE or T_NUM_STRING in forum\inc\languages\czech\moderation.lang.php on line 88
Jeste jsem si vsimnul, ze nahore v liste je ..
Soukromé zprávy (Nové 0, Nepřečtené 0, Celkem {3})
(2008-08-25, 08:18 AM)RadstaR Wrote: [ -> ]Dalsi chybka:
Parse error ...
Soukromé zprávy (Nové 0, Nepřečtené 0, Celkem {3})

Opravdu velmi, velmi děkuji. Pokud dáváte přednost "lepšímu" poděkování, pak: Bůh Vám žehnej!
Opravil jsem to: moderation.lang.php, global.lang.php
Due to the unexpected crash of my new comp I am unable to release final 1.4.1 translation this week. As soon as it returns from service I will do it. Hope next week. Cross fingers.
Tak jak to vypada - bude finalni verze, nebude? PC uz funguje?
(2008-09-23, 10:16 AM)Stary Wrote: [ -> ]Tak jak to vypada - bude finalni verze, nebude? PC uz funguje?
Bylo to děsuplné. Včera jsem dokončil instalaci pecka a jakž takž restauroval soubory.
Dneska jsem přeložil finál - návod k použití překladu.

So here you have got it: CZech language pack for MyBB 1.4.1
And many thanks to all who contributed!!!

And ... should you find any errors in the translation do not hesitate to contact me. Just short notice will do.
Thank you very much!
Czech translation for MyBB 1.4.2
Frontend + all images. No admin backend.
Czech translation for MyBB 1.4.4 in an accordance with English language pack changes.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19